logo
 • Русский
 • Українська
 • Статтi

  10 секретів свіжого дихання

  10 секретов свежего дыхания.

  Як має пахнути у людини з рота? Швидше за все, так, щоб не привертати уваги оточуючих навіть при близькому контакті. А що робити в тому випадку, якщо з рота виходить неприємний запах?

  Поганий запах з рота (по-науковому – галитоз) може виникати у кожного з нас після вживання в їжу деяких продуктів (цибуля, часник, капуста) і вранці, після сну. Це фізіологічний галитоз. У цьому випадку найкращий помічник – зубна щітка.
  Однак близько 25% населення постійно страждають патологічним галітозом. Тут в хід йдуть всі хитрощі: люди переводять тонни жуйки, жменями гризуть м’ятні льодяники, мова і зуби вже затерті щіткою “до дірок”, але запах з’являється знову і знову.

  Щоб дізнатися, наскільки свіже у вас подих, піднесіть долоню до обличчя так, щоб прикрити їй рот і ніс одночасно. Зробіть глибокий видих ротом.

  Найчастіше причини галитоза – такі:

  • недостатня гігієна ротової порожнини,
  • захворювання ясен і парадонта,
  • захворювання зубів,
  • сухість слизової рота – ксеростомія,
  • запальні захворювання слизової оболонки порожнини рота.

  Як припустити хворобу по запаху з рота?

  1. Запах “тухлих яєць” – запах сірководню. Виникає при гнитті білка. Разом з відчуттям важкості і болями в животі після їжі, бурчанням, подташніваніем може з’являтися при гастриті зі зниженою кислотністю.
  2. Іноді “запах тухлих яєць” з рота може виникати при звичайному переїданні після свят. В цьому випадку швидку допомогу може надати прийом сорбентів.
  3. Кислий запах і присмак у роті часто супроводжують гастрит з підвищеною кислотністю, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, захворювання стравоходу.
  4. Горький запах і присмак у роті може свідчити про захворювання печінки або жовчного міхура. У цих випадках мова часто покритий жовтим нальотом.
  5. Запах ацетону, прілого яблук, солодкуватий присмак у роті буває при захворюваннях підшлункової залози, при цукровому діабеті.
  6. Січовий запах з рота – при захворюваннях нирок.

  Якщо запах з рота турбує вас і оточуючих, не дивлячись на щоденні гігієнічні процедури, вирушайте до стоматолога. Якщо ж стоматолог винесе вердикт “здорова”, а запах залишиться, потрібно шукати причину всередині❗️

  Запишіться на безкоштовну онлайн-консультацію!
  У зручний час, фахівець проконсультує про можливі протипоказання, про вартість послуг і відповість на інші питання
  Дякуємо!
  Ваша заявка відправлена.

  Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом і уточнить зручний час для консультації.