logo
 • Русский
 • Українська
 • Статтi

  Міфи і факти про зуби

  Міф 1.

  Якщо в роті залишилося відчуття свіжості, значить зуби вичищені добре.

  Це оману. Відчуття свіжості не є показником якості. Єдиним свідченням гарної гігієни порожнини рота є відсутність зубного нальоту.

  Міф 2.

  Чим більше пасти на щітці, тим краще.

  Невірно. Витрати пасти повинен бути помірним, цілком достатньо покрити третину головки зубної щітки. Для профілактики стоматологічних захворювань важлива не кількість, а саме якість очищення.

  Міф 3.

  Після їжі потрібно використовувати жувальну гумку.

  Можна, але тільки при здорових зубах, не більше ніж 10 хвилин і тільки жувальну гумку без цукру. Після їжі в роті змінюється кислотно-лужний баланс, що сприяє розвитку карієсу. Баланс можна відновити за допомогою жувальну гумку.

  Міф 4.

  Здорова емаль – біла емаль.

  Ні. Абсолютно білих зубів в природі не буває. Їх колір залежить від дентину і передається у спадок. Вважається, що найміцніші тканини зуба – ті, колір яких жовтуватий.

  Міф 5.

  Якщо зуби не болять, ходити до стоматолога не треба.

  Ні. Два рази на рік необхідно відвідувати стоматолога. Початкову стадію карієсу може побачити тільки фахівець. Крім того, потрібно регулярно знімати зубний наліт і зубні відкладення (каміння).

  Факт 1.

  Час від часу треба міняти пасту.

  Так. Мікроби порожнини рота дуже швидко звикають до корисних властивостях пасти (особливо, якщо паста містить антисептики – триклозан, хлоргексидин) і перестають на них реагувати.

  Факт 2.

  Обов’язково чистити зуби 2 рази на день.

  Як мінімум 2 рази на день. Все залежить від того, наскільки швидко накопичується наліт на зубах. В ідеалі – чистити після кожного прийому їжі.

  Запишіться на безкоштовну онлайн-консультацію!
  У зручний час, фахівець проконсультує про можливі протипоказання, про вартість послуг і відповість на інші питання
  Дякуємо!
  Ваша заявка відправлена.

  Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом і уточнить зручний час для консультації.