Повноцінний догляд за зубами
Стан зубів до 85-90% залежить від того, скільки уваги людина приділяє догляду ними. Тому щоб зберегти зуби здоровими і запобігти багатьом захворюванням, потрібно регулярно і якісно проводити профілактику.
Зубні пасти. Вони бувають дуже різними, лікувальні та профілактичні, кремовими і гелеобразную, і з різним вмістом фтору.
Лікувальні пасти використовуються тільки за рекомендацією лікаря, не варто для профілактики самостійно здобувати такі засоби гігієни, так як це може завдати серйозної шкоди.
Зубну пасту можна комбінувати, наприклад, при схильності до розвитку карієсу і пародонтиту (запалення околозубних тканин) стоматолог може порекомендувати вранці чистити зуби з противокариозного пастою, а ввечері – з протизапальної.
Зубні щітки. Вибираючи для себе зубну щітку потрібно враховувати, в першу чергу, жорсткість щетини, розмір, зручність захоплення ручки.
Найчастіше використовуються щітки середньої жорсткості. М’яка щетина підходить для чутливих зубів і при проблемах кровоточивості ясен, а жорстка – при здорових зубах і для догляду за винирами. Не використовуйте щітку більше 3 місяців, оскільки через вологу середовища на ній накопичуються бактерії.
Засоби для чищення мови. Багато хто забуває. що на мові накопичується велика частина бактерій в ротовій порожнині, тому його очищення грає важливу роль в підтримці чистоти в ротовій порожнині. Бувають зубні щітки вже випускаються з гумовими ребристими поверхнями для чищення мови. Також можете окремо придбати спеціальні інструменти.
Зубна нитка спеціально створена для очищення проміжків між зубами. вона ділиться на кілька видів: плоска, кругла, кручена, покрита воском або без нього. Вибирати зубну нитку потрібно індивідуально, залежно від ваших потреб.
Ополіскувачі для рота потрібно застосовувати як мінімум двічі в день. при регулярному використанні цей засіб якісно знищує бактерії і благотворно впливає на стан зубів і слизової оболонки рота.
Відвідування стоматолога. Навіть якщо ви ретельно і щодня доглядаєте за зубами, пам’ятайте, що на поверхні зубів все одно залишається 30-40% нальоту. Адже повноцінно очистити міжзубні проміжки і підясенні простору щіткою не вдається, і, найчастіше, зубною ниткою користуються небагато. Тому бажано два рази на рік відвідувати стоматолога і проходити процедуру професійного очищення зубів від нальоту і зубного каменю.